WŁAŚCICIELE

Anna Chełmecka

Jestem współwłaścicielką Przedszkoli i Żłobków „Tęcza”. Od zawsze lubiłam dzieci, co skłoniło mnie do rozpoczęcia działalności przedszkolnej. Choć początki nie były łatwe, dzięki pomocy swojego męża obecnie dzieciaki mają możliwość korzystania z dobrodziejstw trzech naszych placówek.
W życiu kieruję się mottem „ Kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz w pracy”. Jestem osobą otwartą, towarzyską o złotym sercu. Nigdy nie odmawiam pomocy.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki dzieci. W wolnym czasie lubię czytać dobrą książkę, pracować w swoim ogrodzie, dzięki czemu jestem wiecznie uśmiechnięta i zrelaksowana.

Agnieszka Bugajska

Od zawsze miałam słabość do rzeczy skomplikowanych i niemożliwych. Na przekór wszystkim i wszystkiemu 7 lat temu, dzięki ofiarności i miłości swojego męża powstał Punkt Przedszkolny „Tęcza”. w Dąbrowej. W 2014 roku wraz z Anią otworzyłyśmy Przedszkole i Żłobek „Tęcza” w Łososinie Dolnej. Następne lata przyniosły kolejne placówki Klub Dziecięcy „Tęcza” w Tęgoborzy oraz Żłobek i Przedszkole z grupą integracyjną w Łękach. Kosztowało to wiele pracy i nieprzespanych nocy, nie mówiąc o sprawach finansowych ale jeśli widzi się światełko w tunelu i ma się przed oczami wizję uśmiechniętych i szczęśliwych dzieciaków, można przetrwać wszystko.
Nazwę Tęcza – wymyślił syn Daruś, który permanentnie ją malował na każdym swoim rysunku. Wychowana jestem w rodzinie wielodzietnej (6 rodzeństwa, ktoś musiał być najstarszy) od zawsze kocham dzieciaki i tzw. pomysły na organizację czasu wolnego.

Czytaj więcej…

TĘCZOWA KADRA

Ciocia Monika

Ciocia Monika sprawuje obecnie pieczę nad wszystkimi tęczowymi ciociami i dzieciakami.

Ukończyła pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym
w Krakowie, a także studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Już odkąd była małą dziewczynką bawiła się szkołę, sprawdzając obecność i ucząc wszystkie swoje lalki i misie. Z biegiem lat była nianią wszystkich dzieci w okolicy i rodzinie.

Z naszym przedszkolem związana jest prawie od początku, bo od marca 2015r. Wprowadza do naszej placówki mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii.  Muzyka i taniec to jej ulubione aktywności, które wykorzystuje w pracy z dziećmi. Wspólny śpiew i pląsy to coś, co sprawia najwięcej radości nie tylko dzieciom… ?W swojej pracy stara się indywidualnie podchodzić do każdego z przedszkolaków, odpowiadając na ich potrzeby.Uczestniczyła wielu kursach i szkoleniach, głównie rozwijających jej artystyczną duszę.

Prywatnie uwielbia dobrą książkę, ciekawy serial, gotowanie i pokoje zagadek.. ? A po godzinach prowadzi zajęcia dla maluszków w Gimnastyce Korekcyjnej Fit- Kid w Nowym Sączu.

Ciocia Justynka

Ciocia Justynka jest opiekunem grupy „Wesołe Misie” , a także naszym plastycznym mentorem.

Już od najmłodszych lat, ustawiając misie i lalki w ławkach i wypełniając własnoręcznie zrobiony dziennik marzyła o pracy nauczyciela. Nie wiedziała wtedy jeszcze, że marzenia się spełniają…

Po licznych kierunkach studiów (pedagogika szkolna, pedagogika społeczno-opiekuńcza, terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna, edukacja elementarna:  wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna) spędzonych w jej ukochanym Krakowie, po ogromie praktyk odbytych w niesamowitych miejscach oraz po kilku miesiącach rozwijającej pracy w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, w końcu, w 2015 roku trafiła do naszego przedszkola stając się ciocią tęczowych dzieciaków. Praca tutaj wyzwoliła w niej głęboko skryte przez lata pokłady kreatywności i zdolności plastycznych. Dopiero tu odnalazła
w sobie supermoc tworzenia, rysowania i malowania. Obecnie nie wyobraża sobie innej pracy i choć czasem dzieci dają w kość i czuć zmęczenie w każdym centymetrze ciała, to uśmiech malucha wynagradza jej wszystkie trudy włożone w opiekę nad nimi.

Prywatnie uwielbia podróże małe i duże. Ma nadzieję zdobyć kiedyś Koronę Gór Polski (jeszcze trochę szczytów jej zostało). Lubi czytać powieści kryminalne. Stosuje się do starego tureckiego przysłowia: jedz słodko – mów słodko 😉

Ciocia Sabinka

Opiekuje się grupą Sówki. Ukończyła studia licencjackie na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, na kierunku Pedagogika o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Podjęła także studia magisterskie, aby poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą na  jeszcze lepsze wpieranie całościowego rozwoju dzieci. Mimo, iż jest dopiero na początku swojej drogi zawodowej, już utwierdziła się w słuszności jej wyboru. Czas ten skłonił mnie do kilku refleksji, ciągle uczy cierpliwości, kreatywności oraz przede wszystkim indywidualnego podejścia do każdego człowieka. Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?  Hm, zastanawiając się nad swoją przyszłą drogą zawodową, od zawsze pragnęłam podjąć zawód, który będzie jednoczeńnie moją  pasją, wedle zasady „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”. Od zawsze uważałam, iż każde dziecko jest nieoszlifowanym diamentem, ciekawym świata, otwartym i spontanicznym. Dzieci mnie inspirują oraz uczą jak cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Praca z nimi stwarza możliwość wielorakich doświadczeń oraz sprawia, iż każdy dzień jest niepowtarzalny.  Lubię pracę z dziećmi- sprawia mi ona wiele radości i satysfakcji, a ich codzienne ‘’małe sukcesy” motywują mnie do ciągłego rozwoju. Podczas zajęć dbam o stworzenie przyjaznej atmosfery, dającej każdemu dziecku możliwość do indywidualnego rozwoju.

Jestem osobą o pogodnym usposobieniu, otwartą, z łatwością nawiązującą nowe kontakty  z ludźmi. Prywatnie lubię podróżować- poznawać nowe zakątki świata, jeździć na rowerze oraz gotować. Wolne popołudnia chętnie spędzam w towarzystwie przyjaciół i dobrej kawy. 

 

 

 

Ciocia Danusia

Pracuję w naszym przedszkolu od początku, czyli od założenia. Zajmuję się dbaniem o porządek, wydawaniem posiłków dla naszych kochanych dzieci. Bo wiadomo…Najedzone dziecko, to uśmiechnięte dziecko ?

Bardzo kocham swoją pracę, dużo radości sprawia mi widok szczęśliwych, bawiących się dzieci.

Kiedyś pracowałam z dziećmi na świetlicy, później jako księgowa w dużej firmie, jednak mając to 55 lat mogę stwierdzić, że w  tej pracy czuję się najbardziej spełniona.

Prywatnie lubię szydełkować i robić na drutach.